Вулкан кој делува како вијагра!?


Италијанците, кои го сакаат сексот, почнале масовно да посетуваат едно место покрај Неапол каде на посебно уредени паркинзи можат да уживаат со „пријателките на ноќта“.

vulkan-3-Но, местото всушност е популарно поради вулканот Солфтар кој емитува гасови за кои се верува дека дејствуваат како афродизијак. Особено големо дејство, местото има на машката ерекција поради што експертите тврдат дека би можело да биде ефикасно за лекување на еректилна дисфункција исто како и вијагра.

Иако се уште не е утврдено колкави количества на оваа хемикалија се безбедни за користење, тоа не ги спречува бројните „кампери“ да ги користат моќите на вулканот. Не им пречи дури ниту миризбата на расипани јајца.

Поради зголемениот број на посетители, на местото почнале да се делат бесплатни презервативи и упатства за сигурен секс.

Kanal5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1