ВИДЕО: Двојникот на Хитлер е на Косово и од тоа добро живее!


Во Косовска Митровица живее двојникот на Хитлер. Тој без било какви последици , весело се дружи со меѓународните мировни сили.”Kосовска реинкарнација на Адолф Хитлер”, вели самиот за себе , а и дефинитивно изгледа онака како што се претставува. Емин Ѓиновци, 55- годишен пензионер и Хитлер во наем.dvojnik hitler

Во Косовска Митровица живее двојникот на Хитлер. Тој без било какви последици , весело се дружи со меѓународните мировни сили.  “Kосовска реинкарнација на Адолф Хитлер”, вели самиот за себе , а и дефинитивно изгледа онака како што се претставува. Емин Ѓиновци,  55- годишен пензионер и Хитлер во наем. Тој на себе носи разни обележја , сувенири и беџови , како и ланчиња со кукасти крстови . До сега вели немал проблеми поради тоа.  ” Луѓето ме викаат Хитлер уште од деновите кога бев во војска,  ” Велат многу лучам на него”.

Ѓиновци има направено визит карти со кукаст крст  и вели дека луѓето често го викаат за сликање , на разни настани, па дури и на венчавки и погреби на кои доаѓа професионално!dvojnik hitler2

Додека шета низ неговиот роден град Косовска Митровица, изгледа дека на никого не му пречи неговата појава, Дури застануваат и со кревање рака го поздравуваат со Хајл Хитлер.

Дури и припадниците на НАТО који се во составот на  КФОР стационирани во овој град  застануваат и го поздравуваат, на начин на кој веројатно во нивните земји би биле осудени и можеби и уапсени.  Ѓиновци оваа невројатна сличност со Фирерот добро ја уновчува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1