Премногу чистите? Престанете!


Додека чистењето навистина ги убива бактериите, хемикалиите можат да направат вашите деца да бидат поранливи на грип, воспаленија и други инфекции, пишува Дејли мејл.

provalila-tudu-kucu-ocistila-je-vlasnici-ostavila-racun-slika-75214

Истражувачите нашле поврзаност меѓу користењето на дезинфекциско средство во домовите и зачестени инфекции.

Откриено е дека инфекциите се почести кај деца чиј родители редовно користеле средства за дезинфекција како би го исчистиле домот.

Затоа, ви препорачуваме, не чистете премногу.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1