ВИДЕО: Двојниот цепелин на Лазаров и Манасков избран за најубав гол


Ова се головите кои ја освоија Европа – меѓу нив и цепелинот на македонската репрезентација

Top 5 Goals of Groups A & B | EHF EURO 2016Luc Abalo or Lazarov Kiril – 7? Which goal is your favourite from EHF EURO 2016 Groups A & B?

Posted by EHF EURO on Wednesday, 20 January 2016

ЕХФ ги одбра најдобрите 5 голови од првата фаза на ЕП во групите А и Б, а за најдобар е прогласен погодокот на Кире Лазаров, кој погоди од цепелин по одлично проигрување со Дејан Манасков.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1