ВИДЕО: Едноминутен молк за загинатите херои


Масовниот граѓански собир пред македонското Собрание започна со едноминутен молк.Screenshot_55

На тој начин огромната толпа на граѓани искажаа почит кон загинатите херои кои минатиот викенд загинаа во битката против терористите во Куманово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1