Видео: Ердоган спаси човек што сакал да се самоубие!!


Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денес можеше да се види во малку поинакво светло.  Турскиот лидер спречил обид за убиство и предомислил младо момче  да си го одземе животот скокајќи од Босфорскиот мост.erdogan 33

Додека мажот стоел на работ од мостот, Ердоган поминувал со автомобилот, придружуван од многубројни телохранители, а и од репортери.Redzep-Tajip-Erdogan-sprecio-samoubistvo-620x350

Телохранителите на Ердоган го донеле очајниот млад човек до автомобилот од каде што Ердоган разговарал со него.

Откако момчето се откажал од самоубиството му се заблагодарил на Ердоган, a тој пак, побарал од своите луѓе да преземат мерки за да му помогнат на човекот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1