ВИДЕО: Ескалатор за малку прoголта детенце


Детенце од Кина избегна несреќа откако раката му се заглави на ескалатор, благодарение на брзата реакција на жена која била во близина.Screenshot_291

На снимката се гледа како жената трча за да му помогне на детето и го стиска копчето за да го запре движењето на ескалаторот.

Погледнете го спасувачкото видео.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1