ВИДЕО: По 15 години го исушија парискиот канал, еве што открија во него


За прв пат по 15 години во Париз исушен е каналот Saint-Martin кој се наоѓа во еден од најотмените делови на градот. Она што било пронајдено на дното било за неверување.sena-kanal

Претходно во 2001 година исто така бил чистен каналот, а тогаш во длабините пронашле дури 40 тони ѓубре! Пронајдени биле велосипеди, мотоцикли, инвалидски колички, ве це школка, па дури и автомобил.

Она што го пронашле сега, не било ништо поразлично од ситуацијата пред 15 години,само што овој пат нашле и еден пиштол, кој веднаш бил предаден во полиција за анализа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1