ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Вака изгледал Никола Тесла пред да почине


Никола Тесла починал во хотелот Њујоркер, сам, на возраст од 85 години, на 7 јануари 1943 година.

Последните години од својот живот, овој револуционерен научник ги поминал во беда.

Оваа фотографија биле објавена во весниците, ден откако Тесла починал.

nikola-tesla1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1