ВИДЕО: Еве ја песната за Мекиците на стража на Влатко Стефановски


Честа пракса во светот е познатите и големи корпорации да прават музика за сопствени цели. За таа намена се ангажираат и познати музичари кои имаат задача да направат спот, песна или нешто трето.

mekici straza 190Кај нас, од една или друга причина, малку се компаниите кои се решаваат на ваков марикетиншки чекор. “Мекиците од Стража” сепак, се едни од нив.

За нив музика напиша ни помалку ни повеќе најпознатиот гитарист на балканот и пошироко, Влатко Стефановски.

Она што е ново, е дека конечно музиката која Влатко ја направи за Мекиците доби и своја видео подлога.

Четворица актери, многу позитивна енергија и познат пат кој сите многу пати сме го поминале.

Идивиди.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1