ВИДЕО: Еве како да ги отстраните гребнатините на автомобилот за неколку минути


Прво, ова дефинитивно мора да го испробате. Му благодариме на овој Русин за одличното видео во кое ни покажува како да ги отстраниме гребнатинките на автомобилот со помош на WD-40 спреј.Screenshot_36

Сигурни сме дека имате некаде, во својот подрум или гаража. Ако го немате вие, го има соседот. Сите тие мали гребнатинки по вратите и браниците, од мали камчиња или луѓе кои не знаат нормално да ја отвораат вратата од автомобилот, WD-40 спрејот може да ги поправи.

Секако нема да ги поправи оние длабоки гребнатинки, но сигурно ќе помогне автомобилот да изгледа многу подобро.

Sitel.mk
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1