Семејни луѓе плаќаат за да се изживуваат врз малолетнички


Проституцијата во Црна Гора цвета. Девојчињата на 15 и 16 годишна возраст влегуваат во светот на проституцијата, а најголемата мамка за влез е најчесто работа како шанкерка, келнерка или танчерка.

prostitutki

Во еден од случаите, малолетно девојче на улица се договорило со постар маж да му пружи сексуална услуга за 20 евра.

Потоа на патот се доближиле уште двајца мажи и и рекле дека ќе добие 50 евра ако им пружи секс и нив. Кога се согласила, ја однеле во стан. Потоа, ја претепале, ја однеле во шума, па ја оставиле сама и беспомошна.

Девојчињата доживуваат секакви работи, а понекогаш се принудени да имаат секс со мажи кои можат да им бидат татковци или дедовци.Не се работи за манијаци или психопати.

Се работи за угледни личности кои имаат семејства, но сакаат да се изживуваат на други.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1