ВИДЕО: Еве како се апсеа криминалците во Грчец


МВР вчера приведе две лица од село Грчец на возраст од 39 и 50 години. Двете лица се приведени во рамките на акција „Мрежа“, насочена против уличните дилери и пресекување на меѓународни канали за недозволена трговија со дрога. Акцијата реализирана во село Грчец беше брза, прецизна и мина без никакви инциденти.

uapseni-grcec500

Од МВР соопштуваат дека приведеното 50 годишно лице беше под сомнение како организатор на дел од криминалните активности поврзани со нелегална трговија со наркотици изминативе година дена. Истиот според полициските евиденции има богато криминално досие и познат е како организатор и предводник на повеќе криминални групи.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1