ВИДЕО: Еве како се тресеше во супермаркет во Арачиново!


Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје во 15.07 часот. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот бил со епицентар на пет километри од центарот на градот во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од четири километри413374-video-eve-kako-se-treseshe-vo-supermarket-vo-arachinovo-640x315

Според сведочењата на граѓаните на Скопје овој земјотрес повеќе ги вознемирил жителите на главниот град, при што ги напуштиле своите домови, а воедно коментираат дека имаат и штети во своите домови. Земјотресот оштети неколку згради, има испукани фасади, паднати камења.

Освен ова, од Брзата помош информираа за повеќе од 50 повредени со полесни повреди кои главно се случиле во паниката и бегањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1