ПАНИКА ВО МТВ: Снимен моментот на земјотресот (ВИДЕО)


Композиторот и музичар Емин Џијан објави снимка од моментот кога се случи силниот земјотрес во Скопје.fames-640x359

Снимката е од проба на оркестарот ФАМЕС, кој е сместен во зградата на Македонската телевизија.

Како што може да се види, одеднаш музичарите срипуваат од столчињата и тргнуваат бргу да ја напуштат салата во која ја изведуваат пробата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1