ВИДЕО: Еве која песна ќе ја пее Даниел во вечерашното шоу


Вечерашната тема на Х-фактор е „денс“ музиката, а нашиот Даниел Кајмакоски ќе настапи седми по ред.

dan500 (1)Тој пред своите обожаватели ќе ја испее песната „Wake me up“ од Avicii.

Тамара Милановиќ ќе ја пее „Umbrella“ од Ријана, а Маид повторно ќе пее песна од Здравко Чолиќ.

Симпатичните „Доктори“ ќе изведат песна од Џорџ Мајкл, но во свој препознатлив стил.

„4U“ подготвуваат кореографија и одличен стајлинг за „When love takes over“ од Кели Роланд.

Курир

Официјално: Пониски цени за гласање на Х-фактор од Македонија

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1