ВИДЕО: Еве која песна вечерва ќе ја пее Даниел Кајмакоски


Вечерва во 21 часот на Сител е шестата емисија во живо на популарното музичко шоу Х Фактор. Единствениот финалсит од Македонија во шоуто вечерва ќе настапи со песната “Stay” од акглиското поп дуо Hurts.

x faktorШто се однесува до другите финалисти, Алекса ќе пее песна од неговиот омилен пејач Сергеј Четковиќ, додека Емина се одлучила на Харис да му додели песна од Кемал Монтено.

Од останатите натпреварувачи, се знае дека Илма Карахмет вежба доста тешка песна на англиски јазик, а Маид ќе пее една позната балада.

Во ревијалниот дел ќе настапи македонската поп дива Калиопи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1