Видео/Фото: Трогателна љубов – Со табла на себе бара бубрег за својата жена


article-0-16ADD7AF000005DC-840_634x355

Лери Свиинг од Јужна Каролина на дело ја покажал својата длабока љубов кон неговата сопруга со која е во брак повеќе од 57 години.


Сопругата на Лери Свилинг, Џими Сју, е родена со само еден бубрег, кој со тек на време полека почнал да откажува, по што сега има потреба од донатор.

Не можејќи самиот да и помогне, Лери ставил знак на себе си на кој пишува дека бара донатор на бубрег за неговата сопруга, а на таблата бил напишан и телефонскиот број на кој луѓето можат да го контактираат и почнал да шета околу прометните улици во неговиот роден град Андерсон.

article-0-16ADD797000005DC-76_634x360 article-0-16ADD78F000005DC-95_634x357

Вели дека е изненаден од големиот број на граѓани кои што се јавиле, но дека засега никој од нив не може да помогне. Сепак Лери вели дека нема да се откаже пред се поради како што вели дека не може да живее без својата сродна душа.

article-0-16ADD7AB000005DC-59_634x343article-0-16ADD7A3000005DC-704_634x365

 

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1