Ги заборавиле на панорамско тркало – ќе измрзнеле


panoramaСедум луѓе во Белгија останале заробени на врвот на панорамско тркало кое е дел од новогодишниот фестивал во градот Гент. Среќа што во себе имале мобилни телефони па кога виделе дека тркалото се изгасило а тие останале на врвот повикале помош.

10 мин чекале да ги симнат мислеле дека тркалото повторно ќе се заврти, но настанала тишина, тогаш виделе дека нешто не е во ред и повикале помош

Спасувачките служби веднаш ги повикале вработените кои го активирале тркалото и ги ослободиле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1