Видео: Делови од авионот што се урна во Москва паднале на автопатот


avion3Аматерска снимка од моментот на авионската несреќа во Москва во која загинаа 4 лица снимена од автомобил во движење на автопатот крај аеродромот. делови од авионот паднале и на патот. 

Две лица загинале на самото место, 27 годишна жена починала на патот кон болницата, за четвртата жртва се уште нема информации дали загинала на самото место или пак откако била хоспитализирана. според официјалните информации загинати се пилотот, копилотот, стујардеса и техничар.

ВИДЕО/ФОТО: 4 ЗАГИНАТИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО МОСКВА
АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА ВО МОСКВА ЛЕТАЛ ОД ЧЕШКА – ПРВИЧНО 1 МРТОВ, 12 СПАСЕНИ
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1