Бреговиќ ќе му свири на Путин на Нова година


bregpvikПознатиот  Горан Бреговиќ за Нова година ќе свири и пее за рускиот претседател Владимир Путин, неговата сопруга и уште 14 двојки на приватна новогодишна забава за што ќе добие 120.000 евра, објавија босански медиуми.

Освен Бреговиќ со неговиот „Оркестар за свадби и погреби“, на сцената ќе бидат и околу 50 други музичари кои ќе забавуваат околу 30 луѓе.

Босански медиуми тврдат дека тој ангажман на Бреговиќ може да се вброи како еден од најуспешните, најмалку поради елитната публика.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1