Видео/Фото: 4 загинати во авионската несреќа во Москва


avion rusija1

Две лица загинале на самото место, 27 годишна жена починала на патот кон болницата, за четвртата жртва се уште нема информации дали загинала на самото место или пак откако била хоспитализирана. според официјалните информации загинати се пилотот, копилотот, стујардеса и техничар.

Двајца од пренесените во болница се во критична состојба, а сите хоспитализирани имаат повреди во главата.

Авионот кој се урна и распадна на московскиот аеродром летал од Чешка. Носел најмалку 8 патници и 4 членови на екипажот. Сите патници биле вработени во авионската компанија, немало чешки државјани или други цивилни патници.

Според првичните официјални информации 12 лица се спасени од урнатиот труп на авионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1