Кејт Винслент оди на меден месец во вселената


Кејт Винслент и нед Рокенрол се венчаа во тајност. Тоа воедно е третиот брак за познатата актерка.

Kejt u svemiru

Тукушто венчаниот пар својот брак ќе го прослават со патување во вселената. The Sun пренесува дека двочасовниот лет е подарок од вујкото на Нед, Сер Ричард Бренсон.

Имено, Нед работи во фирмата на неговиот вујко која се занимава со комерцијални летови во вселената, па сосема е логично тоа да го понуди како подарок.

Инаку, картите за оваа авантура чинат 124.000 фунти, но цената не е пречка за љубителите на адреналинот да видат како изгледа Земјата од вселената.

Некои од оние кои веќе си купиле карти се Ештон Качер и Расел Бренд.

Кејт претходно веќе посакала да отпатува во вселената.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1