Видео: Најсилните деца на светот: Го држат светскиот рекорд во изведување склекови во вертикала


decakБраќата Џулијано (7) и Клаудио (5) Строе од Романија тренираат по четири часа дневно, а тренингот им го води нивниот татко Џулијан.

Овие двајца прават склекови на кои што сите можеме само да им позавидиме. И двајцата се издефинирани по целото тело, а Џулијано го држи светскиот рекорд во изведување на склекови во вертикала, односно под агол од 90 степени. Нивниот татко нема да има потреба во иднина да ги приморува да вежбаат, затоа што тоа они го обожаваат. Ова особено се гледа по насмевката по секоја вежба, колку и да е таа тешка.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1