Видео/Фото: Урната куќата среде автопат – државата искеширала


Куќата среде автопат која беше симбол на отпорот и вест која го обиколи светот, веќе ја нема. Сопствениците, постар брачен пар, се откажаа од куќата.

Иако тие првично ја одбија понудата од кинеската влада од 35 илјади долари, владата им понудила 42 илјади долари како последна цена и тие прифатиле. Куќата веднаш почнала да се руши.

foto – think.mk

Не ја дале куќата – им изградиле автопат околу неа (Фото/Видео)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1