ВИДЕО/ФОТО: Вака денеска изгледа детето што ја пееше легендарната „Наташа од трето 3“


leonid

„Наташа од трето 3“ е евергрин во песните за деца. Авторско дело на Драган Каранфиловски Бојс, а исполнета од Леонид Ристев во далечната 1992 на детскиот фестивал Си-До.

Доколку сте биле дете во деведесетите, сигурно ја знаете целата песничка на памет.

Можеби и неколку генерации помалите ја знаат, бидејќи беше апсолутен хит.

Ѕвездата Леонид, денска живее на релација Белград – Скопје и што е мнгу нормално не изгледа исто, како малиот пејач.

Вака денеска изгледа Леонид:

Foto/Video – ZaSe.mk

 

45045_10151194689288061_1763713215_n

561503_10151070663873061_80683960_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1