Видео/Фото: Во “Куќата на ужасот“ еве каде ги чувал 10 години трите киднапирани девојки


Ariel Castro's BackyardАмериканските медиуми објавија фотографии од “Куќата на ужасот“ во Кливленд, каде 10 години беа чувани и измачувани три киднапирани девојки.

Аманада Бери исчезнала на 21 април 2003 година. Втората жена, Џина ДеЏизис била киднапирана една година подоцна, а третата, Мишел Најт уште во 2000 година.

Во времето на киднапирањето Бери имала 17 години, ДеЏизис 14, а Најт 20.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1