ВИДЕО: Фоторепортерот на Вечер доби конци на главата, чека резултати од неврохирург


Фоторепортерот на ВЕЧЕР, Наке Батев  се здоби со повреди на главата и заврши на Ургентниот центар во Скопје, каде повредата му била санирана и добил неколку конци на главата.batev

Настана општ хаос и добив удар во главата, објаснува Батев.

-Бев на работа ги покривав протестите кои најпрво беа пред СЈО , па пред канцеларијата на претседателот и инцидентот се случи пред Собранието каде што толпата која што сакаше да го помине полицискиот кордон, рече Батев.

Батев бил прегледан, му било направен ренген и примил инфузија а сега ги чека резултатите од неврохирург. Тој вели дека уште еден колега бил соборен на земја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1