ВИДЕО: Фудбалски судија „уловен“ како прима мито


Во Еквадор фудбалски судија и тоа во живо за време на ТВ пренос од фудбалски меч е „уловен“ како прима мито.

sudija-500

Сето ова се случуваше на мечот од тамошното првенство помеѓу Лоха и Манта. На видео снимката се гледа како судијата брои многу пари.

Инаку, мечот заврши со победа на Лоха од 2:0.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1