Видео: Го одбила на Фејсбук па и ја запалил куќата


Џејмс Грахам од Кентаки е обвинет за предизвикување пожар, кога провалил во куќата на 22 годишната самохрана мајка Џоани Јонт и и ја запалил куќата бидејќи наводно го одбила на Фејсбук.fhdfjhnfshbsdhdfsh

Полицијата наведува дека Грахам, кој бил “пријател на нејзин пријател”, упорно и оставал непримерни коментари на фотографиите, поради што и било исклучително незгодно, па го замолила да ја остави на раат.

Неколку дена после тоа, мажот наводно провалил во нејзината куќа и запалил кутија која била во близина на нејзиниот кревет. Поради материјалната штета која е причинета на куќата, 22 годишната жена и нејзиниот тригодишен син морале да се преселат кај семејството.

-Таа не сака врска, едноставно сака луѓето да ја остават на мира, изјавиla нејзината сестра, која потврдиla дека меѓу нив двајца никогаш немало ништо, како и дека нејзината сестра е пред се зафатена мајка која се посветува на грижата на своето дете.

Грахам е уапсен и наскоро го очекува судење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1