Видео: Голи калуѓерки протестираа против хомосексуалци


Протест во Париз против хомосексуалните бракови. Мала група феминистки кои сакаа да го искажат револтот против ваквиот протест организиран од католички здруженија се соблекоа голи и само со калуѓерски шапки на главата се втурнаа во протестот.

 

Згрозени и навредени активистите на католичките здруженија ги нападнаа и ги буткаа на улица. Полицијата мораше да употреби и гас за да ги растера разлутените демонстранти да не ги расчеречат феминистките

Пред еден ден низ франција се организираа масовни протести против истополните бракови на кои присуствуваа над 100 000 луѓе .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1