ВИДЕО: Хаос во Грција – Полицијата со крајни маки се обидува да ја разбие толпата


Полицијата со крајни маки се обидува да ја разбие толпата на гневните грчки граѓани

Гори во Грција. Протестантите со млотови коктели фрлаат по полицијата, гневни на новите мерки за штедење кои ги воведува владата.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1