Видео: Досега неслушната песна на Витни Хјустон


Песна со наслов ”Never Give Up” досега неслушната во јавност е објавена на официјалниот youtube канал на Витни Хјустон.

Оваа песна чии продуцент е Џермејн Дупри ќе се најде на албумот ”I Will Always Love You – The Best of Whitney Houston”, пренесуваат американските медиуми.

На овој албум ќе се најдат вкупно 32 песни. Меѓу кои и ‘One Moment In Time’, ‘So Emotional’ и ‘How Will I Know?’.

излегува во продажба на 13 ноември во САД.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1