ВИДЕО: Хилари Клинтон го имитира Путин


Бившиот американски државен секретар Хилари Клинтон сликовито вчера опишала пред 2.000 гледачи во РБЦ Конгресниот центар во Винипег (Канада) како го доживува рускиот претседател Владимир Путин.istrijski-sporazum-putin-i-hilari-klinton-1347183041-206536

Споредувајќи ги американските и руските претседателски избори, Хилари Клинтон потсмешливо го одглумила замислениот дијалог на Путин со самиот себе пред повторно да стане претседател.

Имено, Хилари многумина ја доживуваат како главен демократски кандидат за претседателските избори во 2016 година.

– Можете да го замислите тој дијалог, Владимир бил претседател, па потоа премиер, а Медведев стана претседател – објаснува Хилари Клинтон.

Погледнете ја нејзината имитација на Путин:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1