ВИДЕО: Храбар пожарникар од Тетово со раце се обидуваше да ја одзатне Пена


Човекот на видеото е командир на градската бригада за противпожарна заштита, Ука Алити.

tetovo pena polava

Од видеото може да се согледа и количината на шут што водата го повлекла со себе, а кој го попречи текот на реката.

Video -A1On.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1