ВИДЕО: Хрватскиот премиер изјави дека Македонија, Србија и Грција не се држави


zoran milanovic

-Мора да погледнеме јужно и југоисточно од себе и да заклучиме дека таму нема државна власт. Така не функционира држава, ниту Грција, ниту Македонија, ниту Србија. Ако треба да ги пуштаме луѓето низ поле, како што прават во Србија, можеме и така. Но, тоа не е држава, таа е случајна држава, неорганизирана, која сака да влезе во ЕУ. Интензивно разговараме со соработниците овие мерки, кои моравме да ги воведеме, денеска или утре да ги укинеме, изјави Зоран Милановиќ, премиер на Хрватска

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1