ВИДЕО: Извлечен автобусот на „Еуро Бус“ од Женевското Езеро


Швајцарските пожарникари го извлекоа автобусот на струшки „Еуробус“ што падна вчера во Женевското Езеро.

avtobusСпоред швајцарската полиција, автобусот пред да заврши во езерото бил паркиран пред маркет во местото Вевеи на нерамен терен, а патниците биле излезени. Причините за паѓањето на автобусот во езерото се уште не се утврдени, но се претпоставува дека најверојатно имало проблем со сопирачките.

Автобусот паднал во езерото само неколку моменти откако патниците излегле од него.

По извлекувањето на автобусот, извршена детална проверка и разговор со возачот.

Sitel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1