ВИДЕО: Ја сакав до смрт, а таа ме инфицира со ХИВ вурусот


Исповедта на разорачаниот белграѓанин ќе ве шокира. Немања П. (30), кој веќе три години живее со ХИВ вирусот, кој го добил од една поранешна девојка, несебично за српски телеграф ја раскажува својат тажна прикажна. Тој порачува за да бидете сигурни секогаш користете заштита за време на сексот.

zatemneto lice maz

– Како дознав дека имам ХИВ? Патем, нема да ми верувате. Отидов во болница поради епилептични напади, кои ги имам уште од детството,таа болест е наследна. Бидејќи ми анализираа крв, докторот дојде и рече: “Момче, морам да ти кажам имаш ХИВ. За среќа, откриен е на време и ќе имаш шанса да живееш нормален живот. ”

Можа да живеам нормален живот ако редовно ја земам терапијата. Со овие зборови во умот излегов од болница.

На овој начин, Немања П. (30) од Белград, се сеќава како тој гледа на болеста која без оглед на тоа дали тоа му се допаѓа или не, но со неа ќе треба да живее цел живот.

Почетокот беше многу тежок. Со текот на времето, тој сфатил дека мора да живее со тоа и почнал да се теши дека во животот тој може да “добие” многу потешки заболувања и други проблеми.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1