ВИДЕО: Кајмакоски ја пее химната за Светското во Катар


Организаторите на Светското првенство во ракомет во Катар (15 јануари – 1 февруари) ја објавија официјалната песна на шампионатот, со наслов „Live it”.

Меѓу големиот број изведувачи на химната е и македонскиот пејач Даниел Кајмакоски, кој е дел од целокупниот проект на организаторот.

kajmakovski500

Според најавите тој ќе биде дел и од македонските фанови во Доха, кои ќе им даваат безрезервна поддршка на ракометарите во обид да се стигне до нов голем резултат на едно големо натпреварување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1