Видео: Како да се живее пред да се умре


Трите приказни на Стив Џобс со кој го занеме светот во неговиот говор пред студентите.stiv djobs

Зборува за неговиот живот, а воедно им дава и совет на студентите како да се фокусираат на своите потенцијали и како да ги искористат во иднина за тоа што навистина го сакаат.

Во него зборува и за своето искуство со ракот и за соочувањето со смртта.

Навистина инспиративно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1