ВИДЕО: Како изгледаат денес близначките кои се родија држејќи се за раце


Минатата година целиот свет беше фасциниран од неверојатно раѓање на двете сестрички кои на свет дојдоа држејќи се за раце. Еве како изгледаат денес овие, од раѓање, најдобри другарки…

Во април минатата година се родија сестрите Џена и Џилијен при што нивната мајка Сара го доби најубавиот подарок. За овие преслатки девојчиња тогаш слушна целиот свет, зошто тие се родија држејќи се за раце.bliznacki

Џена и Џијен денес имаат една година и секојдневно ги радуваат своите родители.

Меѓутоа, докторите нивните родители ги подготвувале за најлошиот исход.

Имено, Џина и Џијен родени со царски рез спаѓаат во редок вид на близнаци. Тие се „моно моно“ близначки, што значи дека делеле иста постилка.

Докторите истакнуваат дека тоа се случува многу ретко – еднаш во 10.000 бремености.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1