ВИДЕО: Како Македонија го газеше Тунис


Премиерна победа на Македонија на Мундијалот во Катар и тоа против Тунис од 33:25.

rakomet makedonija

Избраниците на селекторот Ивица Обрван одиграа одличен меч во кој противникот им парираше само во првите пет-шест минути. Кире Лазаров со 10 погодоци беше најефикасен, а по шест постигнаа Манасков и Миркуловски, додека Борко Ристовски мечот го заврши со 13 одбрани.

Да посакаме само оваа игра да се повтори и на утрешниот меч против Иран и дека Македонија ќе ја забележи втората победа на СП во Доха.

Погледнете го видеото од најдобрите моменти од денешниот меч Македонија-Тунис на следниот ЛИНК.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1