ВИДЕО: Како одвнатре изгледаат галиите од „Скопје 2014“


galija-novaПроектот „Скопје 2014“ предвидува изградба на шест галии закотвени на реката Вардар во Скопје.

Како се одвиваат градежните активности, и поглед одвнатре на галиите на „Фаланга“ која ќе стопанисува со нив наредните 10 години, погледнете во видеото на НОВА.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1