ВИДЕО: „Распали, Ахмети, распали“ – Али Ахмети игра на свадба


Ali-Ahmeti-1-620x320Снимка на која  лидерот на ДУИ, Али Ахмети е разигран на свадба во кичевско денеска се појави на социјалните мрежи.

Видеото на кое пишува „Распали, Ахмети, распали“,  го објави порталот на албански јазик Алмакос, кој коментира дека освен умешноста да се одржи десет години на власт, Ахмети покажал талент и за традиционалниот танц, пренесува А1он.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1