Видео: Како сами да ги прегледате дојките


grudiРакот на дојката е излечлив доколку се открие во рана фаза, затоа е неопходно одвреме навреме да се самопрегледувате и секако да посетувате редовно лекар посебно доколку на градите забележите било какви промени – израстоци, вдлабнувања, промена на големината или формата.

На следното видео е прикажано како сами да се прегледате дома

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1