ВИДЕО: Мачката херој која спаси бебе од сигурна смрт


Вчера во медиумите се пишуваше за мачка која во Русија спаси бебенце од сигурна смрт, откако тоа било напуштено и оставено на улица.

Денеска запознајте ја Маша, мачката која ја доби титулата херој.

macka324

Таа го нашла бебенцето кое било оставено во торба, легнала врз торбата и со својата топлина го спасила бебенцето.

Погледнете го видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1