ВИДЕО: Магионичар претвора 1 долар во 100 долари


magionicar

Магионичарот Стјуарт Еџ одлучи на несекојдневен начин да им помогне на бездомниците, па изведе трик во кој еден долар го претвора во сто.

Тој зема од својата лична заштеда и го започна магичниот трик за да им помогне на бездомниците.

Неверојатниот трик може да го погледнете во видео записот во продолжение, а непотребно е да кажеме колку бездомниците останаа без зборови и беа неизмерно благодарни на магионичарот со добро срце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1