Сонце и температура до 33 степени


Cartoon-Sun-1747894Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 33 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 31 степен.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1