ВИДЕО: Мајка се фрли пред воз за да го спаси своето дете


Несекојдневна случка ги потресла присутните кои сведочеле на еден несебичен чин на една мајка.

bebe5555Како што пренесува „Дејли мејл“ бебе кое било во количка паднало врз шините на метрото во Лондон.

Снимките на безбедносната камера покажува како детска количка, оставена на платформата, во миг тргнува сама.

Во следниот момент таа поминува низ тротоарoт и паѓа на шините. Секунди потоа мајката отскокнува на шините за да спаси своето бебе кое е во количката.

Сè се случува најмногу една минута пред да пристигне возот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1