ВИДЕО: Маж и жена се караат – швалерот бега по гаќи низ прозор – комшиите фаќаат сеир


svaler-500

Несекојдневна случка во бразилскиот град Сао Паоло. Додека маж и жена жестоко се расправаат на тераса пред очите на десетици минувачи, љубовникот на жената ја искористи шансата и се обиде да избега низ прозор.

Тој направил и јаже од чаршав со чија помош се обиде да се спушти на земја додека сопружниците се расправаат. Сепак, идејата не му беше до крај разработена, па остана да виси на вториот кат од зградата.

За среќа, на помош мораше да пристигнат и пожарникари, па откако безбедно се приземји, љубовџијата се прошета по гаќи низ толпата народ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1